Jubileusz 15-lecia zespołu „Kwiatowianki”

22.05.2023r.
Drukuj

W sobotę 20 maja zespół „Kwiatowianki” z Żarskiej Wsi świętował jubileusz 15-lecia swojej działalności artystycznej.

Jubileusz jest okazją do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć oraz wyznaczenia nowych celów. Świętowanie rozpoczęło się od złożenia życzeń i wręczenia prezentów. Wójt Piotr Machaj wręczył list gratulacyjny i kwiaty oraz voucher podarunkowy. Życzenia złożyli również zaproszeni goście.

Do świetlicy wiejskiej w Żarskiej Wsi na zaproszenie organizatorów przybyli również – Zastępca Marek Wolanin, Starosta Artur Bieliński, Radny Gminy Zgorzelec Grzegorz Miłoszewicz, Dyrektor GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach Małgorzata Korelin, Sołtys Edmund Buko, zaprzyjaźnione stowarzyszenia oraz zespoły śpiewacze. Jubileusz Swoimi występami uświetniły – Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa,  Rozmaryn z Bogatyni, Leśne Echo z Węglińca, Pogranicze ze Stadnik Dolnych oraz gospodarze „Kwiatowianki”. Nie zabrakło wspólnych śpiewów i tańców. Wszyscy doskonale się bawili.

print

Zobacz także: