Jubileusz „Złote Gody”

09.07.2021r.
Drukuj

Każda rocznica ślubu to uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień, jeśli zaś jest to rocznica pięćdziesiąta, to nabiera ona szczególnego znaczenia nie tylko dla samych par małżeńskich, ale także dla całego społeczeństwa.

Za każdym razem z niemałym wzruszeniem wszyscy uczestnicy są świadkami powrotu do wydarzeń sprzed ponad pół wieku, kiedy to przyszli małżonkowie poznali się i zawarli związek małżeński, a przez kolejne lata wypełniali przysięgę małżeńską, trwając z sobą zarówno w chwilach szczęśliwych jak i momentach trudnych, wymagających wzajemnego wsparcia i odpowiedzialności.

W piątek 9 lipca br. swoje Złote Gody świętowali Państwo Janina i Kazimierz Słabiccy z Trójcy, Barbara i Andrzej Gurdziel z Radomierzyc oraz Maria i Antoni Szmit z Gronowa.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego był okazją do uhonorowania Państwa Słabickich, Państwa Gurdziel oraz Państwa Szmit medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, który życzył jubilatom długich i pogodnych lat życia w dobrym zdrowiu i szczęściu, w poczuciu zasłużonego zadowolenia z owoców pracowitego życia oraz niegasnącej miłości. Na jubileuszu pojawiła się także rodzina jubilatów oraz Radni i Sołtysi. Na zakończenie uroczystości nie zabrakło bukietu kwiatów, prezentów i symbolicznej lampki szampana.

Państwo Słabiccy

Państwo Gurdziel

Państwo Szmit

print

Zobacz także: