Karnawał w Gminie Zgorzelec

31.01.2023r.

W sobotę 11 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Gronowie odbył się karnawałowy bal przebierańców dla dzieci.

Bal rozpoczął czas ferii zimowych, dostarczył wiele pozytywnych emocji i przeżyć nie tylko dzieciom ale również dorosłym. Podczas zabawy odbywały się różnorodne zabawy taneczne i sportowe przeprowadzone przez Panią Małgosię z GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach. Na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Rade Sołecką, KGW Gronów i Panią Sołtys.

źródło: Sołectwo Gronów

W sobotę 4 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Gronowie odbył się karnawałowy bal przebierańców organizowany przez Sołtysa i Radę Sołecką.
Podczas zabawy przeprowadzony został konkurs na najlepsze przebranie, wyłoniono trzy pary. W świetlicy pojawiło się wielu gości, przebranych za Arabów, piratów z Karaibów, marynarzy, czarownice, lekarzy i wiele innych osobistości z różnych stron świata. Uczestnicy balu bawili się późnych godzin nocnych. To już kolejna impreza, która odbyła się w nowo wyremontowanej świetlicy w Gronowie.

W sobotę 28 stycznia br. w świetlicy wiejskiej w Jędrzychowicach odbył się karnawałowy bal przebierańców.
Karnawał to wyjątkowy czas, do najważniejszych tradycji należą zabawy i bale. W naszej gminie również kultywuje się tę tradycję. W świetlicy zgromadzili się mieszkańcy, przebrani w postacie z bajek, filmów i zawodów życia codziennego. Podczas imprezy można było wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, wrzucając datki do puszki. Pani Krystyna Radzięta otrzymała od mieszkańców bukiet kwiatów z okazji 20-lecia pełnienia funkcji Sołtysa. Bal został zorganizowany przez Radną, Panią Sołtys oraz Radę Sołecką.

źródło: Sołectwo Jędrzychowice