KGW Sławnikowice finalistą III edycji Konkursu dla KGW o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

06.07.2023r.
Drukuj

Koło Gospodyń Wiejskich w Sławnikowicach finalistą etapu ogólnopolskiego III edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Finał etapu ogólnopolskiego odbył się w 1 lipca br. w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach Jako zwycięzcy etapu w województwie dolnośląskim KGW Sławnikowice awansowało do etapu ogólnopolskiego. Na potrzeby konkursu KGW zaprezentowało 4 potrawy z wykorzystaniem ziemniaków, w tym dwa specjały kuchni regionalnej oraz jedną autorską potrawę i jedną przystawkę oraz obrzęd/zwyczaj żniwny lub dożynkowy charakterystyczny dla regionu.

Wydarzenie uświetnił występ Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Gratulujemy i i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za godne reprezentowanie Gminy Zgorzelec na arenie ogólnopolskiej.

foto: KGW Sławnikowice

print

Zobacz także: