KGW Sławnikowice na Bitwie Regionów

07.09.2022r.
Drukuj

W niedzielę 4 września br. Koło Gospodyń Wiejskich ze Sławnikowic reprezentowało Gminę Zgorzelec oraz Powiat Zgorzelecki w Bitwie Regionów na Piknikiem z Produktem Polskim w Gminie Męcinka.

W zmaganiach wzięło udział Koła Gospodyń Wiejskich z sześciu powiatów województwa dolnośląskiego z Województwa dolnośląskiego. Wyboru najlepszego dania podjął się komisja z przewodniczącym mistrzem kuchni polskiej Karolem Okrasa. Gospodynie ze Sławnikowic wróciły z wyróżnieniem za „babcine gołąbki z ziemniakami zapiekane w leśnym sosie”, pierwsze miejsce przypadło dla KGW My, dziewczyny z Czerniawy za potrawę „Czerniawianka w Izerskim runie”.

Organizatorami konkursu byli – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie Gminy Zgorzelec.

print

Zobacz także: