KGW z Gozdanina uszyło maseczki ochronne dla mieszkańców

16.04.2020r.
Drukuj

100 maseczek uszyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gozdaninie, które zostały rozdane mieszkańcom.

W akcję szycia maseczek włączyła się część Pań z KGW, każda maseczka powstała zgodnie z wytycznymi i zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Kobiety szyją na prywatnych  maszynach, a materiały pochodzą z własnych zapasów oraz od Józefa Grzeszczyszyna, który w ten sposób wspomógł akcję. Podczas pracy osoby szyjące dbają o utrzymanie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, a po każdym dniu pomieszczenie i używane do pracy maszyny i nożyczki są dezynfekowane. Uszyte maseczki trafiły do mieszkańców Gozdanina, w szczególności do osób starszych. Akcja trwa dalej, uszyte maseczki trafią do mieszkańców z innych miejscowości z terenu Gminy Zgorzelec.

Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj i Sołtys Wsi Gozdanin Jan Zatylny składają podziękowania dla Pań z KGW. Chętnych do pomocy zapraszamy do włączenia się akcję szycia maseczek.  

 

 

 

 

print

Zobacz także: