„Kobiety Kobietom” festyn profilaktyczny w Ręczynie

10.05.2023r.
Drukuj

„Kobiety Kobietom – Przemoc wobec kobiet” pod takim hasłem Koło Gospodyń Wiejskich w Ręczynie zorganizowało w sobotę 6 maja br. festyn profilaktyczny dla mieszkańców.

Problem przemocy wobec kobiet to zjawisko coraz częściej poruszane i komentowane społecznie. Jednak sama przemoc bardzo często jest utożsamiana wyłącznie z przemocą fizyczną szczególnie w małych miejscowościach. Podczas festynu odbyło się spotkanie z asp. Mariolą Śniegulą z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Funkcjonariuszka opowiedziała m.in. o problemach dot. przemocy ekonomicznej, psychologicznej, emocjonalnej, fizycznej i seksualnej wobec kobiet.

Członkowie KGW zapewnili wszystkim przybyłym na festyn ciepły poczęstunek, przygotowany dzięki zakupionemu wyposażeniu m. in. zestaw garnków, patelni oraz noży w bloku, pojemnik termoizolacyjny, podgrzewacz oraz dzbanek izolowany do kawy i herbaty.

„Sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości”

print

Zobacz także: