Kolejne drzewka owocowe posadzono w Gozdaninie

25.11.2019r.
Drukuj

W sobotę 16 listopada br. w Gozdaninie Sołtys wraz z mieszkańcami posadzili prawie 100 drzew owocowych. Posadzone drzewa owocowe stanowią trzon odmian tradycyjnych występujących na Dolnym Śląsku. Dzięki temu nie tylko będą stanowić świetny pożytek dla pszczół, ale również pozytywnie wpłyną na bioróżnorodność regionu. Część drzewek została sfinansowana przez Powiatowe Koło Pszczelarzy w Zgorzelcu. Podczas sadzenia obecny był  Radosław Rodziewicz – Prezes Powiatowego Koła Pszczelarzy. Pozostałe drzewka trafią do okolicznych miejscowości i szkół na terenie powiatu zgorzeleckiego.

Realizacja zadania możliwa była dzięki dofinansowaniu ze strony Powiatu Zgorzeleckiego w ramach projektu pn.: „Przedsięwzięcia związane z ochroną przyrody, w tym urządzanie i utrzymanie terenów zieleni – zakup roślin bylin, kłączy, krzewów i drzew miododajnych ”.

 

 

print

Zobacz także: