Warntag 2020 – próbny sygnał alarmowy na terenie Niemiec

09.09.2020r.

Wójt Gminy Zgorzelec informuje mieszkańców, iż ze względu na ogólnokrajowy dzień ostrzegawczy dnia 10 września 2020 roku o godzinie 11:00 zostanie przeprowadzone ostrzeżenie próbne z wykorzystaniem wszystkich skomunikowanych środków ostrzegawczych na terytorium Niemiec.

Zostanie ono przesłane do wszystkich multiplikatorów ostrzegawczych, które są podłączone do Modułowego Systemu Ostrzegania.

W miejscach, w których zostaną użyte syreny, 12-sekundowy sygnał ostrzegawczy będzie oznaczać „próbę sygnału”, natomiast jednominutowy, wzmagający się i wyciszający dźwięk syreny należy odczytać jako „ostrzeżenie przed zagrożeniem”.

Trwający jedną minutę sygnał ciągły będzie oznaczać odwołanie stanu zagrożenia.

Z uwagi na to, iż nie można wykluczyć sytuacji, w której sygnały ostrzegawcze będą słyszalne w obszarze blisko granicy, pragniemy powiadomić o planowanym przedsięwzięciu na terenach przygranicznych mieszkańców Gminy Zgorzelec.

źródło: Bundesamt für Bevölkerungsschutz und Katastrophenhilfe