Koncert „Pepperment” w hołdzie dla Agnieszki Osieckiej

13.05.2022r.
Drukuj

W tym roku mija 25 lat od śmierci Agnieszki Osieckiej. Z tej okazji Fundacja Pamięć, Edukacja, Kultura wspólnie ze stowarzyszeniem Meetingpoint Memory Messiaen pragnie zaprosić Państwa na niezwykły koncert „Pepperment”, podczas którego zabrzmią największe przeboje muzyczne z tekstami napisanymi przez tę wspaniałą artystkę. Piosenki z tekstami Osieckiej śpiewały niezliczone rzesze polskich piosenkarzy, piosenkarek, aktorów i aktorek. Joanna Stanecka oraz Zibby Krebs zaprezentują autorskie interpretacje utworów poetki w wyjątkowej odsłonie. Teksty Osieckiej usłyszymy zarówno w języku polskim, jak i niemieckim. Autorem przekładów na język niemiecki jest Hans Georg Njemz – twórca niemieckiego tłumaczenia „Pana Tadeusza”.

Piosenkom z koncertu „Pepperment” w pewnym stopniu towarzyszy filozofia hipisowska, która gardziła autorytarnym podziałem klasowym, presją sukcesu, naciskiem na ambicję i pośpiechem.  Piosenki przypominają nam o najprostszych wartościach: rozmowach z przyjaciółmi, miłości, wiecznym „byciu w drodze” i „w poszukiwaniu” oraz sile czerpanej z kontaktu z przyrodą. W tym roku muzyczny duet prezentuje w ramach tournée po wielu niemieckich miastach melancholijne teksty Osieckiej. Artyści zagrają koncerty m.in. w Berlinie, Dreźnie, Düsseldorfie i Wiesbaden.

W niedzielę 22.05.2022 r. o godz. 19:00 utwory z tekstami Agnieszki Osieckiej zabrzmią także w Europamieście Zgorzelec-Görlitz w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura (Koźlice, ul. Jeńców Stalagu VIIIA 1, 59-900-Zgorzelec).

Bilety na koncert (30 zł normalny/ 10 zł ulgowy*) będą sprzedawane w kasie wieczornej przed koncertem (od godz. 18:30).

*Ulga dotyczy: emerytek i emerytów, rencistek i rencistów, uczennic i uczniów, studentek i studentów, osób z niepełnosprawnością oraz osób bezrobotnych.

Kontakt i rezerwacja biletów: music@meetingpointmm.eu

O wykonawcach:

Joanna Stanecka jest polsko-niemiecką aktorką i chansonistką, absolwentką wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Dziś można ją zobaczyć zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, a także ostatnio w serialach „M jak Miłość”, „Na Wspólnej” czy „Polizeiruf 110”.

Zibby Krebs to polski muzyk z międzynarodowym doświadczeniem. Jest kompozytorem i muzykiem sesyjnym. Akompaniował i nagrywał płyty z czołowymi gwiazdami sceny polskiej i zagranicznej m.in. z Marylą Rodowicz, Czesławem Niemenem, Greggem Bissonette i JT Blantonem.

źródło; MEETINGPOINT MEMORY MESSIAEN e.V.

print

Zobacz także: