Koncert pt. Mistrzowie Techniki

06.04.2021r.
Drukuj

11 kwietnia o godzinie 16.00 na profilu Facebook oraz You Tube odbędzie się Koncert pt. Mistrzowie Techniki organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Będzie to Koncert Laureatów Konkursu na Etiudę realizowanego w zgorzeleckiej placówce, podczas którego poznamy 27 zwycięzców. Usłyszymy utwory na różne instrumenty: fortepian, akordeon, skrzypce, wiolonczela, gitara, trąbka, waltornia, klarnet, saksofon i perkusja. Zagrają najzdolniejsi uczniowie zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej- prawdziwi Mistrzowie Techniki… Muzycznej, oczywiście.
W Konkursie uczestniczyło ok. 140 młodych muzyków w wieku od 7 do 20 lat. Laureatami I etapu Konkursu zostało 49 uczniów, a do II etapu przeszło 39, wśród których Komisja wyłoniła 27 Mistrzów Techniki.
Konkurs i Koncert Mistrzowie Techniki to imprezy w ramach projektu Muzyka dla Zgorzelca współfinansowanego przez Burmistrza Miasta Zgorzelec, Wójta Gminy Zgorzelec oraz Burmistrza Miasta i Gminy Węgliniec. Nagrodę główną w Konkursie w postaci rocznego abonamentu wirtualnego akompaniatora Rubato ufundowała firma Rubato Sp. Z o.o. Rozdanie nagród dla Mistrzów Techniki z uwagi na zagrożenie epidemiczne nastąpi 25 czerwca podczas zakończenia roku szkolnego 2020/2021.
Zapraszamy na Koncert pt. Mistrzowie Techniki:
FACEBOOK
YOUTUBE

Źródło: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

print

Zobacz także: