Koncert z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Marleny Dietrich pt. „Alchemia Miłości“

17.05.2023r.

Miejsce: Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura (Stalag VIII A, Koźlice 1, Zgorzelec)

Występują: Joanna Stanecka (śpiew), Zibby Krebs (gitara)

Po zeszłorocznym udanym koncercie, organizowanym w 25. rocznicę śmierci Agnieszki Osieckiej, Fundacja Pamięć, Edukacja, Kultura wspólnie ze stowarzyszeniem Meetingpoint Memory Messiaen pragną zaprosić na koncert piosenek autorstwa Agnieszki Osieckiej połączony z utworami z repertuaru Marleny Dietrich. „Alchemia miłości” to koncert w formie hippisowskiego muzycznego patchworku, w którym kolorowymi mozaikami materiałów są wpomniane wyżej utwory. Nici, którymi zostały połączone to luźne refleksje dotyczące obecnej sytuacji kobiet na świecie, feminizmu, intelektu, seksualności, a także te dotyczące wojny, wolności, miłości, zdrady czy tęsknoty – autorstwa Joanny Staneckiej.

Opracowaniem muzycznym zajął się Zibby Krebs, który stworzył nowoczesne klubowe aranżacje, nadając utworom blask aktualności.

Agnieszka Osiecka i Marlena Dietrich były kobietami, które piosenką nadały sens swoim epokom. Jedna z nich była poetką, autorką tekstów, druga aktorką i szansonistką. Agnieszka bawiła się słowem i tkała z wyrazów wzruszające treści w formie piosenek (lata 60.– 90.), rozświetlając trzem pokoleniom Polaków szarą codzienność. Natomiast Marlena (lata 30.–60.) gestem i głosem poruszała udręczone dwoma wojnami społeczeństwa.

Obydwie femmes fatales, uwodzące różnymi sposobami: jedna charakterystycznym głosem, druga fascynującymi rozmowami.

W sobotę 20.05.2023 r. o godz. 19:00 utwory z tekstami Agnieszki Osieckiej i z repertuaru Marleny Dietrich zabrzmią w Europamieście Zgorzelec-Görlitz w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura (Koźlice 1, Zgorzelec).

Bilety na koncert (45 zł normalny/ 25 zł ulgowy*) będą sprzedawane w kasie wieczornej przed koncertem (od godz. 18:00).

*Ulga dotyczy: emerytek i emerytów, rencistek i rencistów, uczennic i uczniów, studentek i studentów, osób z niepełnosprawnością oraz osób bezrobotnych.

Kontakt i rezerwacja biletów: biuro@fpek.pl

O wykonawcach:

Joanna Stanecka jest polsko-niemiecką aktorką i szansonistką, absolwentką wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Dziś można ją usłyszeć zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, a także zobaczyć ostatnio w serialach „M jak Miłość”, „Na Wspólnej” czy „Polizeiruf 110”.

Zibby Krebs to polski muzyk z międzynarodowym doświadczeniem. Jest kompozytorem i muzykiem sesyjnym. Akompaniował i nagrywał płyty z czołowymi gwiazdami sceny polskiej i zagranicznej m.in. z Marylą Rodowicz, Czesławem Niemenem, Kasią Kowalską, Greggem Bissonette, JT Blantonem i Chrisem de Burgh.

źródło: MEETINGPOINT MEMORY MESSIAEN e.V.