Koniec akcji ewakuacyjnej w Gronowie

05.09.2022r.
Drukuj

Akcje ewakuacyjną mieszkańców ze Sławnikowic i Gronowa rozpoczęto ok. godziny 8:00. Całość działań była koordynowana przez funkcjonariuszy KPP Zgorzelec, PSP w Zgorzelcu, pracownika Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz przedstawiciela Wójta Gminy Zgorzelec. W akcji wzięły udział zastępy z gminnych jednostek OSP Trójca, Gronów i Radomierzyce. Strażacy razem z funkcjonariuszami KPP Zgorzelec oraz Sołtysami wsi Sławnikowice – Karoliną Słomka-Majkut oraz Gronowa Alicją Kołodzińską powiadamiali mieszkańców nieruchomości znajdujących w bezpośrednim obszarze oddziaływania, a także przeprowadzali ich bezpośrednia ewakuację do świetlicy wiejskiej w Gronowie. W akcji unieszkodliwiania niewypału brał udział patrol saperski z Bolesławca, który ok godz. 12:20 pomyślnie zakończyła detonację niewybuchu. Ok godz. 13:00 mieszkańcy mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów. Mieszkańcom z  ewakuowanych domów oraz wszystkim osobom uczestniczącym w akcji zapewniono ciepły posiłek i napoje. Nieoceniona rolę w przygotowaniu posiłku odegrała Sołtys Alicja Kołodzińska i pomagające jej panie z Rady Sołeckiej.

Piotr Machaj

print

Zobacz także: