Konkurs Kolęd i Pastorałek w GOKu

09.01.2019r.
Drukuj

Po kilku latach przerwy w świetlicy wiejskiej w Radomierzycach znów rozbrzmiały kolędy. Gminny Ośrodek Kultury zorganizował Konkurs Kolęd i Pastorałek, a do udziału zaprosił gminne szkoły podstawowe. Cztery ze szkół zgłosiły swoje zespoły, a dzieci godnie je reprezentowały. Mimo że wykonawcom towarzyszyła lekka trema, to świetnie poradzili sobie ze świątecznym repertuarem. Jury w składzie: Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Bogumiła Hamielec, Przewodnicząca Komisji Oświaty Pani Joanna Krawczak oraz Zastępca Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pani Monika Kurek, miało nie lada wyzwanie. Ostatecznie zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Łagowa. Drugie i trzecie miejsca zajęły odpowiednio Szkoła Podstawowa z Jerzmanek i Szkoła Podstawowa z Żarskiej Wsi. Wyróżnienie przyznano Szkole Podstawowej z Osieka Łużyckiego. Nagrodzone szkoły otrzymały bony pieniężne, a mali artyści drobne upominki ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach. W przerwie konkursu wystąpili dla Nas Ania i Mateusz Buczek. Ich akustyczna aranżacja pięknych polskich kolęd i pastorałek, spotkała się z dużym uznaniem publiczności. Organizatorzy serdecznie dziękują dyrektorom szkół oraz opiekunom za przygotowanie dzieci do konkursu.

print

Zobacz także: