Konkurs „#OSEwyzwanie” – SP w Osieku Łużyckim wśród zwycięzców!

24.09.2019r.
Drukuj

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim znalazła się wśród zwycięzców konkursu „#OSEwyzwanie”, organizowanego przez NASK i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Do konkursu zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. Nagrodą w Konkursie #OSEwyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, które będą wsparciem przy prowadzeniu lekcji i korzystaniu z internetowych zasobów edukacyjnych. W konkursie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Autorkami pracy plastycznej zgłoszonej do konkursu są uczennice klasy III – Lena Bębenek, Natalia Markuszewska, Lena Szczepaniuk, Amelia Kusznier, Kaja Rzońca i Natalia Jarząbek. Dziewczynki wykonały pracę na zajęciach koła plastycznego pod kierunkiem p. Renaty Kuc.

Nagrody przyznane w konkursie #OSEwyzwanie będą przekazywane do szkół w bieżącym roku szkolnym 2019/20.

print

Zobacz także: