Laboratoria przyszłości

31.01.2022r.
Drukuj

Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim przystąpiła do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Laboratoria przyszłości”. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem programu rządowego jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Szkoła w ramach programu skorzystała ze wsparcia finansowego w kwocie 60 tys. zł. Pozyskane w ramach programu środki zostały w 2021 roku wykorzystane w ponad 60%.

Środki zostały wykorzystane na zakup wyposażenia podstawowego i dodatkowego z katalogu wyposażenia programu.

W ramach obligatoryjnego wyposażenia podstawowego szkoła zakupiła:

– drukarkę 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.);

– mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami;

– sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.);

– stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

W ramach wyposażenia dodatkowego zakupiono: sprzęt kuchenny tj. roboty kuchenne, naczynia i akcesoria, kuchenki elektryczne, maszyny do szycia itp. Wśród pomocy znalazły się także roboty do nauki programowania, zestawy klocków konstrukcyjnych LEGO, długopisy 3D, narzędzia itp.

Przygotujcie się na ciekawe zajęcia, podczas których u każdego „zdiagnozujemy” talent i „zaaplikujemy” zainteresowania. 

źródło: SP w Osieku Łużyckim

print

Zobacz także: