Łagów ma swoje „wielkie serce”

16.09.2021r.
Drukuj

Wielkie czerwone serce przeznaczone do zbierania plastikowych nakrętek stanęło Łagowie.
Metalowe pojemniki w kształcie serca na plastikowe nakrętki to forma pomocy charytatywnej. Nakrętki, które zamiast trafić do śmieci, otrzymają drugie życie, po ich przerobieniu na surowiec wtórny. Zebrane środki finansowe ze sprzedaży nakrętek trafią na cel charytatywny.
Z inicjatywy Sołtys, przy pomocy mieszkańców serce stanęło przy przystanku autobusowym na ul. Jeleniogórskiej w towarzystwie betonowych donic na przyszłe nasadzenia. Serce zostało sfinansowane z budżetu Gminy Zgorzelec.
Podobne serca są już w Przesieczanach, Trójcy, Radomierzycach, Łomnicy i Jędrzychowicach. 
Zachęcamy mieszkańców do zapełniania serc nakrętkami. Można tam wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to być nakrętki np. po napojach, mleku czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej.

print

Zobacz także: