Łomnica z wielkim sercem!

11.05.2021r.
Drukuj

Wielkie czerwone serce przeznaczone do zbierania plastikowych nakrętek stanęło w Łomnicy.

Metalowe pojemniki w kształcie serca na plastikowe nakrętki to forma pomocy charytatywnej. Nakrętki, które zamiast trafić do śmieci, otrzymają drugie życie, po ich przerobieniu na surowiec wtórny. Zebrane środki finansowe ze sprzedaży nakrętek trafią do potrzebujących.

Z inicjatywy Sołtys i Rady Sołeckiej przy pomocy mieszkańców serce stanęło w centralnej części Łomnicy.

Na terenie Gminy Zgorzelec, podobne serca stoją już w Przesieczanach, Trójcy i Radomierzycach.

Zachęcamy naszych mieszkańców do zapełniania serc nakrętkami. Można tam wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to być nakrętki np. po napojach, mleku czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej.

print

Zobacz także: