Lusatia laureatem XVII edycji Wrocławskiego Festiwalu Tańca „Galop”

11.04.2019r.
Drukuj

Zespół Lusatia (grupa młodsza i starsza) działający przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim została laureatem XVII edycji Wrocławskiego Festiwalu Tańca „Galop”.  

Istniejący od 2001 roku „GALOP” co roku gromadzi 600-1000 tancerzy reprezentujących dolnośląskie szkoły. Początkowo konkurs funkcjonował jako Wrocławski Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych „GALOP”, w latach 2011-2013 odbywał się jako Dolnośląski Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych “GALOP”, a od 2014 działa jako Wrocławski Festiwal Tańca „GALOP”. Grupy taneczne z całego Dolnego Śląska prezentują tańce ludowe, nowoczesne i inscenizacje taneczne. Artyści ze szkół podstawowych, a od 2015 roku również ze szkół gimnazjalnych, zawsze oceniani są przez profesjonalnych jurorów. Swoje werdykty wydawali m.in. Maciej Florek „Gleba” (zwycięzca 1-ej edycji „You Can Dance”), Małgorzata Gietler (twórca Teatru Tańca STEP), Elena Grenda– właścicielka Balettstudio w niemieckim Fryburgu, Robert Jarmużek-ceniony muzyk jazzowy i kompozytor, pianista “COHERENCE QUARTET” i klawiszowiec wrocławskiego zespołu MIKROMUSIC, Wojciech Koguciuk (założyciel Grupy Artystycznej MASKA), Ewa Miedzińska (właścicielka Dziecięcego Studium Baletowego BALERINKA), Monika Pająk (kierownik artystyczny grupy tanecznej TWISTER), Janusz Pietrzyk (choreograf ZTL KALINA), Waldemar Staszewski (dyrektor Operetki Dolnośląskiej i Szkoły Baletowej), prof. dr hab. Jolanta Szybalska-Matczak – założycielka akademickich zespołów chóralnych, a od 2012 dziekan Wydziału Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Koncert Laureatów odbędzie się 20 maja o godz. 11.00 w Centrum Kultury „Impart” we Wrocławiu.

print

Zobacz także: