ŁUŻYCKIE DNI KOŚCIOŁA z polsko-niemieckim programem na Moście Staromiejskim

23.06.2022r.
Drukuj

W nadchodzący weekend, od 24 do 26 czerwca 2022 r. pięć okręgów kościelnych wspólnie zaprasza na ŁUŻYCKIE DNI KOŚCIOŁA w Görlitz. To okazja do świętowania wspólnoty kościelnej ponad granicami. Organizatorzy zapraszają do wymiany poglądów na temat diakonii, kościoła i społeczeństwa, ekumenizmu, pokoju społecznego, młodzieży i edukacji.

Oprócz dużej dawki muzyki na gości czeka barwny program warsztatów, nabożeństwa pod gołym niebem,  rozmowy, spotkania i kiermasz rozmaitości.

Strefa dla młodzieży zaprasza na liczne zajęcia sportowe, bubble soccer, czy też ściankę wspinaczkową. Cyrk dla dzieci i młodzieży Applaudino zaprasza do udziału w kreatywnym programie z żonglerką, unikiclingiem i akrobatyką.

W ramach ŁUŻYCKICH DNI KOŚCIOŁA w sobotę, 25 czerwca, w godzinach 12-18 na Moście Staromiejskim odbędzie się także specjalny polsko-niemiecki program pn. „Drogi pojednania i mosty pokoju”.

W tym symbolicznym miejscu, łączącym Polskę i Niemcy, inicjatywy i grupy będą prezentować się na stoiskach informacyjnych, zapraszać do refleksji i dyskusji na temat pokoju i pojednania. Dodatkowo na rodziny z dziećmi czeka mnóstwo atrakcji. Program jest w całości dwujęzyczny.

Dokładny program wydarzenia „Drogi pojednania i mosty pokoju” (w języku polskim): https://lausitzkirchentag.de/programm/friedensbruecken/

Cały program ŁUŻYCKICH DNI KOŚCIOŁA (w języku niemieckim) znajduje się na stronie: https://lausitzkirchentag.de/programm/

Wszystkie wydarzenia w ramach ŁUŻYCKICH DNI KOŚCIOŁA są bezpłatne.

Źródło: Magdalena Zielińska-König w imieniu organizatorów Łużyckich Dni Kościoła

print

Zobacz także: