Masz MOC, by nieść POMOC

23.09.2019r.
Drukuj

W nocy 19/20 września wolontariusze umieścili na chodnikach Zgorzelca graffiti z hasłem przewodnim projektu. Tego samego dnia w trzech miejscach miasta można było obejrzeć teatry uliczne opowiadające historie stosowania przemocy – rodzica wobec dziecka, rówieśników wobec siebie i dorosłych – w rodzinie.  Sceny budziły wiele emocji, które potęgowała specjalnie dobrana muzyka. W wielu miejscach w mieście stworzyliśmy również punkty eventu „Historia misia – nie bij mnie, kochaj mnie!”, która była organizowana już po raz piąty. Wolontariusze rozdawali ulotki z informacjami o miejscach, gdzie można uzyskać wsparcie i zachęcali do reagowania na przemoc – gdy się jej doświadcza, ale i gdy się ją widzi.

Wszystkie działania zostały poprzedzone zajęciami edukacyjnymi z młodzieżą aby przede wszystkim oni posiadali wiedzę w tym zakresie.

Projekt został zorganizowany w partnerstwie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zgorzelcu i Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu.

Projekt nie mógłby się odbyć gdyby nie wsparcie wielu osób, ponieważ jest zrobiony w całości bezkosztowo:

wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zgorzelcu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu wraz z opiekunami – Panią Anetą Hajduczek oraz Panią Marzeną Kata, Castorama Zgorzelec, Pan Jarosław Jaśkiewicz – Tomiza (Łużyczanka), Pan Krystian Zubkiewicz, Prezes Sądu Rejonowego w Zgorzelcu – Sędzia Dominika Gotthardt, Burmistrz Rafał Gronicz, Tech – Bud. Grażyna Kociełowicz, Prezes CHR Zgorzelec Plaza Pan Michał Beńko oraz rodzice wychowanków i pracownicy MOS, SP2 oraz PCPR w Zgorzelcu. Podziękowania należą się także mieszkańcom powiatu, którzy przynosili swoje misie do PCPR by posłużyły na akcję.

print

Zobacz także: