Mateusz Kamiński stypendystą Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego

02.10.2019r.
Drukuj

30 września 2019 r. 30 uczniów szkół z rejonu jeleniogórsko–legnickiego odebrało w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie certyfikaty stypendialne Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego. Stypendia przyznawane są uczniom osiągającym bardzo dobre wyniki w nauce lub sporcie. W tym gronie znalazł się Mateusz Kamiński uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim.

Certyfikaty wręczył stypendystom przewodniczący Rady Fundacji Aleksander Kwaśniewski (Prezydent RP w latach 1995 – 2005) oraz żona tragicznie zmarłego Jerzego Szmajdzińskiego – Pani Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska. Stypendyści oprócz  certyfikatów otrzymali także przepięknie wydaną Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej z autografem Aleksandra Kwaśniewskiego. Mateuszowi towarzyszyła Jego Mama oraz Pani dyrektor Beata Aniszkiewicz.

Gratulujemy Mateuszowi stypendium i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zdj.: glogow.naszemiasto.pl 

 

print

Zobacz także: