Miasto Dzieci odbędzie się w Görlitz w dniach 17-26 sierpnia 2021!

17.12.2020r.

Czym jest Miasto Dzieci?

Miasto Dzieci to wakacyjna oferta na spędzanie wolnego czasu w Görlitz/Zgorzelcu. W ramach Miasta Dzieci zapraszamy około 200 polskich i niemieckich dzieci do zaprojektowania własnego miasta na dwa tygodnie. Każdego dnia dzieci decydują, w jakim zawodzie chcą pracować. Do wyboru mają na przykład urząd pracy, piekarnię, uniwersytet, zakłady rzemieślnicze i usługowe. Przy okazji uczestniczące w projekcie dzieci dowiadują się, jak może działać międzynarodowe i międzykulturowe porozumienie. W „miniaturowym mieście” dzieci i młodzież poprzez zabawę poznają świat dorosłych. Jednak tak jak w prawdziwym życiu, mieszkańcy miasta muszą przestrzegać ustalonych zasad. Zasady te są codziennie aktualizowane i kształtowane przez dzieci, młodzież i zespół pracowników. W projekcie chodzi przede wszystkim o zaangażowanie mieszkańców w życie Miasta. Podczas pobytu w Mieście Dzieci uczestnicy stają się pełnoprawnymi obywatelami swojego miasta oraz członkami dwunarodowego i dwujęzycznego społeczeństwa.

Miasto Dzieci to wspólny projekt realizowany przez organizację misyjną Cateedrale e.V., esta e.V., fundację „nasze miasto – unsere stadt“ oraz Urząd Miasta Zgorzelec. Meetingpoint Music Messiaen e.V. czuwa nad koordynacją całego przedsięwzięcia.

Miasto Dzieci wyznacza nowe możliwości!

W 2020 roku Miasto Dzieci również musiało otworzyć się na nowe możliwości: Miasto Dzieci planowane było początkowo na wakacje letnie w 2020 roku. Z powodu pandemii Covid-19 musieliśmy przełożyć nasz projekt na 2021 rok. Przesuwa to także dwuletni rytm naszego projektu z lat parzystych na nieparzyste. Miasto Dzieci będzie odbywało się odtąd zawsze w lata nieparzyste, tj. 2021, 2023, …

Miasto Dzieci 2021 (i epidemia Covid-19)

Gdzie odbędzie się Miasto Dzieci?

Miasto Dzieci odbędzie się w 2021 roku w Görlitz.

Kiedy odbędzie się Miasto Dzieci?

17.08. – 20.08.2021 (od wtorku do piątku, 4. saksońskiego tygodnia wakacji letnich)

23.08. – 26.08.2021 (od poniedziałku do czwartku, 5. saksońskiego tygodnia wakacji letnich)

W 2021 roku pandemia Covid-19 nadal będzie stawiać przed nami wyzwania. Planujemy jednak zorganizowanie Miasta Dzieci i dlatego pracujemy nad nowymi koncepcjami i pomysłami.  Informacje o możliwościach związanych z realizacją projektu „Miasto Dzieci” w 2021 roku zostaną przekazane w późniejszym terminie.

Miasto Dzieci 2021 szuka wsparcia

Miasto Dzieci nie może istnieć bez wsparcia osób dorosłych. Poszukujemy więc firm, organizacji i osób prywatnych, które chciałyby przygotować dla dzieci „oferty pracy”. Nieważne, czy to będzie szewc, piekarz, policjantka, malarz, księgowa  – wszystkie zawody są mile widziane.

Ponadto poszukujemy chętnych, którzy przyłączą się do naszego zespołu: od organizacji, poprzez budowę i demontaż, aż po opiekę w Mieście Dzieci.

Osoby zainteresowane mogą w każdej chwili skontaktować się z zespołem projektowym.

Kontakt i dalsze informacje:

Jesteśmy dostępni pod adresem mailowym: info@nmus.de oraz pod numerem telefonu: +49 (0)3581 661269.

Osoba do kontaktu: Pauline Voigt

Więcej informacji można znaleźć na:

– naszej stronie internetowej

Facebooku

Instagramiestrona w trakcie tworzenia

– relacja z ostatniego Miasta Dzieci 2018

źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.