Międzynarodowy Rajd Rowerowy „Florian”

16.05.2022r.
Drukuj

 W niedzielę 15 maja br.  odbył się Pierwszy Międzynarodowy Rajd Rowerowy „Florian”, na trasie Radomierzyce – Hagenwerden – Berdorfer See.

W rajdzie uczestniczyły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Radomierzyc, Trójcy, Sławnikowic i Gronowa oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z zaprzyjaźnionej jednostki Hagenwerden. W rajdzie zabezpieczonym przez druhów z  jednostek OSP udział wzięło 70 dzieci. W trakcie trasy uczestnicy znaleźli czas na wypoczynek nad jeziorem Berzdorfer See.

Organizatorem rajdu było OSP Radomierzyce z Panią Renatą Marks na czele. Rajd zakończył się w Centrum Rekreacyjno-Turystycznym w Radomierzycach gdzie na uczestników czekał poczęstunek w formie ciepłych grillowanych kiełbasek i zimnych lodów. 

Finansowego wsparcia na organizację rajdu udzielili Wójt Piotr Machaj oraz Arkadiusz Furmaniak – Prezes Gminnego Związku OSP RP w Zgorzelcu.

Serdeczne podziękowania dla CRT Radomierzyce za nieodpłatne udostępnienie rowerów dla uczestników rajdu.

 

print

Zobacz także: