Mikołaj odwiedził seniorów

16.12.2020r.
Drukuj

Pandemia koronawirusa zmusiła do zmiany formuły funkcjonowania Klubów Seniora działających na terenie naszej gminy, ale to nie przeszkodziło Świętemu Mikołajowi odwiedzić  seniorów. Pukając do ich drzwi osobiście zrobił im ogromną niespodziankę.

W tym roku Mikołaj odwiedził nie tylko dzieci ale również seniorów z Klubów Seniora w Tylicach i Gozdaninie. Pandemia spowodowana koronawirusem sprawiła, że w całym kraju już od marca obowiązywała kwarantanna. Wszelkie instytucje kultury i sportu ze względów bezpieczeństwa zostały zmuszone do zawieszenia swojej działalności. Formułę funkcjonowania zmieniły również gminne Kluby Seniora.

Święty Mikołaj odwiedził seniorów w ich domach i przyniósł prezenty oraz złożył życzenia. Na Twarzach widać było zaskoczenie oraz zadowolenie, odbierających przygotowane specjalnie dla nich paczki. To ciężki czas, dla każdego, a w szczególności dla osób starszych.

Warto przypomnieć, że na stworzenie Klubów Seniora w Tylicach i Gozdaninie władze gminy pozyskały środki z Unii Europejskiej, ze środków EFS w ramach RPO WD na lata 2014-2020, w ramach projektu „Gmina Zgorzelec wspiera seniorów!”

 

 

print

Zobacz także: