Mikołajki 2022 w Gminie Zgorzelec

05.12.2022r.
Drukuj

Mikołajki to Polska nazwa święta obchodzonego od wielu lat, które początki wzięło od zwyczaju wręczania prezentów stosowanego przez biskupa Miry. Współcześnie obchodzone są 6 grudnia i obfitują w wiele przyjemności, a przede wszystkim w prezenty. Tradycją jest, że tego dnia obdarowuje się dzieci słodyczami, zabawkami lub innymi prezentami.

W miniony weekend Mikołaj odwiedził miejscowości gminne. Na dzieci czekało wiele atrakcji, animacje, gry i zabawy oraz słodki poczęstunek i prezenty. Mikołajowi pomagali Radni, Sołtysi oraz Rady Sołeckie.

 

 

 

 

 

 

Jędrzychowice

 

Łomnica

Ręczyn

Gronów

Koźlice

Tylice

Białogórze

Radomierzyce

Gozdanin

Sławnikowice

 

Jerzmanki

Przesieczany

Żłobek „Muchomorek” w Jędrzychowicach

Kunów

 

Mikołaj z ŁOSiem

W sobotę 4 grudnia br. na lodowisku ŁOŚ w Łagowie zawitał Mikołaj, który wraz ze swoimi pomocnikami poprowadził zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci oraz ich rodziców. Śmiech, zabawa i świetny nastrój, tego na pewno nam nie brakowało. Dziękujemy dzieciom i dorosłym za wspaniałą atmosferę mikołajkową.

print

Zobacz także: