Mistrzostwa Dolnego Śląska LZS w Piłce Siatkowej Kobiet

25.11.2019r.

16 listopada Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe Powiatu Zgorzeleckiego przeprowadziło w hali Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Zgorzelcu Mistrzostwa Dolnego Śląska LZS w Piłce Siatkowej Kobiet, będące zarazem finałem XX Jubileuszowych Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast.

Do Zgorzelca przybyły zespoły kobiece z Bolesławca, Kamiennej Góry, Lubina, Oławy, Świdnicy, Kłodzka i Legnicy. Rywalizacja przyniosła zwycięstwo ekipie ze Świdnicy, która po tie-breku pokonała Kłodzko 2:1. Na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna z Legnicy. Niestety tym razem w zawodach nie uczestniczył żaden z przedstawicieli powiatu zgorzeleckiego, co było efektem eliminacyjnej porażki z zespołem z Bolesławca. Dolnośląska impreza siatkarska w Zgorzelcu cieszyła się sporym zainteresowaniem kibiców. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy, a pierwsze trzy zespoły medale.

W uroczystym otwarciu mistrzostw udział wzięli: Radosław Baranowski – Zastępca Burmistrza Miasta Zgorzelec, Teresa Zembik – radna Rady Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Grzegorz Miłoszewicz – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Zgorzelec, Andrzej Cywiński – Wiceprezes Zarządu Rady DZ LZS we Wrocławiu, Piotr Rostkowski – Sekretarz Zarządu Rady DZ LZS we Wrocławiu oraz działacze Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS. Rywalizację siatkarek podziwiał z trybun Artur Bieliński – Starosta Powiatu Zgorzeleckiego.

Mistrzostwa Dolnego Śląska LZS w Piłce Siatkowej Kobiet sędziowali: Józef Marcinów, Stanisław Janiak, Piotr Rostkowski (Sędzia Główny) oraz Franciszek Haber (Kierownik Biura Zawodów, główny organizator).

Źródło: Powiat Zgorzelecki