Mistrzowie AGRO 2019

07.11.2019r.
Drukuj

Ogólnopolski plebiscyt Mistrzowie AGRO w województwie dolnośląskim jest prowadzony po raz pierwszy. Rywalizowano w kilku kategoriach – Rolnik Roku Polski, Gospodyni Roku Polski, Koło Gospodyń Wiejskich Roku Polski oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku Polski, a także Sołtysa Roku Polski i Sołectwo Roku Polski. Głosowanie prowadzone było jednocześnie we wszystkich województwach w Polsce, a laureaci zostaną nagrodzeni na każdym poziomie – powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Z terenu Gminy Zgorzelec w kategorii Koło Gospodyń Wiejskich na szczeblu powiatowym wystartowały dwa zespoły z Ręczyna i Sławnikowic. Pierwsze miejsce w powiecie zgorzeleckim zajęło KGW w Ręczynie i tym samym awansowało do etapu wojewódzkiego, na drugim miejscu uplasowało się KGW ze Sławnikowic. Pierwsze miejsce w kategorii Gospodyni Roku na etapie powiatowym zajęła Anna Kawalec ze Sławnikowic.

W drugim etapie na szczeblu wojewódzkim Koło Gospodyń Wiejskich z Ręczyna zajęło trzecie miejsce. Jest to duży sukces, zwłaszcza że KGW zostało założone w 2019 r. W kategorii Gospodyni Roku na szczeblu wojewódzkim, Anna Kawalec uplasowała się na trzecim miejscu.

W listopadzie odbędzie się uroczysta, wojewódzka gala plebiscytu. Zostaną na nią zaproszeni laureaci w każdej kategorii z każdego powiatu. Zwycięzcy odbiorą dyplomy i nagrody z rąk redaktora naczelnego „Gazety Wrocławskiej” oraz przedstawicieli partnerów i patronów plebiscytu.

Gratulujemy przedstawicielom Ręczyna i Sławnikowic oraz dziękujemy za wkład pracy i zaangażowanie w promocję Gminy Zgorzelec.

print

Zobacz także: