Młodzież upamiętni powstanie w getcie warszawskim

05.04.2023r.
Drukuj

W celu upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim stowarzyszenie Meetingpoint Memory Messiaen e.V. wraz z Fundacją Pamięć, Edukacja, Kultura pragnie włączyć się w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

W ramach tej akcji 19.04.2023 organizatorzy wraz z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych z Polski i Niemiec wykonają papierowe żonkile, które są symbolem zbiorowej pamięci. Przygotowaniu papierowych kwiatów będzie towarzyszyć krótki rys historyczny wydarzeń. Wykonane kwiaty zostaną rozdane mieszkańcom Görlitz i Zgorzelca w ramach spaceru po Europamieście.

Tym samym młodzież odda hołd wydarzeniom sprzed 80. lat zgodnie z hasłem „Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności i potrzebę dialogu ponad podziałami.

Spotkanie z młodzieżą odbędzie się 19.04.2023 w Forum Kultury Synagoga Görlitz i będzie prowadzone w językach polskim i niemieckim. W programie m.in. pokaz filmu animowanego „Zdążyć przed Panem Bogiem” oraz wspólny spacer po Görlitz i Zgorzelcu połączony z rozdawaniem żonkili i informowaniem przechodniów o akcji.

Więcej informacji o akcji Żonkile można zaleźć na stronie: https://polin.pl/pl/zonkile

źródło: MEETINGPOINT MEMORY MESSIAEN e.V.

print

Zobacz także: