Muzyczna Podróż Polska- Ukraina już wkrótce

27.06.2018r.
Drukuj

24 kwietnia o godz. 16.30 w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej odbędzie się  koncert z cyklu Podróże Muzyczne. Tym razem poruszać się będziemy w kręgu muzyki polskiej i ukraińskiej.

 

W auli koncertowej zgorzeleckiej szkoły muzycznej zabrzmią utwory największych kompozytorów polskich, m. in.: Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Michała Kleofasa Ogińskiego, itp. Zabrzmi także muzyka ukraińska… Dla zgorzeleckich melomanów zagrają zarówno uczniowie, jak i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego. W programie znajdą się utwory solowe oraz kameralne.

 

Inicjatorką koncertów z cyklu Podróże Muzyczne jest Yanina Yagovenko- pianistka i wieloletni pedagog szkoły muzycznej. O muzyce i kompozytorach polskich oraz ukraińskich opowiadać będzie Małgorzata Fornagiel.

 

Serdecznie zapraszamy miłośników dobrej muzyki do murów zgorzeleckiej szkoły muzycznej. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

 

Dorota Adaszewska

print

Zobacz także: