Muzyczne spotkanie dla dzieci z trzech krajów

23.03.2022r.
Drukuj

W tak niespokojnych czasach SPOTKANIE Z MUZYKĄ może dać dzieciom ukojenie i chwilę radości. Muzycy z orkiestry Sinfonietta Dresden pragną zaprosić dzieci do kolorowego świata dźwięków. Będziemy wypróbowywać różnorodne instrumenty, tworzyć wspólnie małe kompozycje i.. dobrze się bawić!

Podczas muzycznego spotkania obecna będzie Karoline Schulze, muzyczka oraz kompozytorka z Niemiec oraz Vasily Radmansky, ukraiński kompozytor, na co dzień studiujący w Dreźnie.

Do udziału w projekcie zapraszamy dzieci ze Zgorzelca i Görlitz, przede wszystkim obywatelstwa ukraińskiego, w wieku 6-12 lat oraz ich rodziców. Nie jest ważne, czy dzieci miały już wcześniej kontakt z instrumentem czy będzie to dla nich pierwsze takie spotkanie. Instrumenty będą czekały na miejscu.

Spotkanie odbędzie się w języku ukraińskim, polskim i niemieckim i potrwa 3,5 godziny. W połowie zajęć wszystkie uczestniczki i uczestników zapraszamy na wspólny posiłek.

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 11:00 w Kulturforum Görlitzer Synagoge. Dla osób ze Zgorzelca oferujemy wspólny spacer na miejsce zajęć. Spotykamy się o godzinie 10:30 pod Szkołą Cogito w Zgorzelcu (ul. Piłsudzkiego 1), skąd wspólnie udamy się do Synagogi.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Prosimy o rejestrację: wystarczy wysłać krótką wiadomość z liczbą i nazwiskami uczestników na adres music@meetingpointmm.eu.

Warsztaty odbędą się w ramach koncertu Sinfonietty Dresden „Beethoven I Punkty przecięcia 5”, który odbędzie się tego samego dnia, 26.03.2022 r. o godz. 19.00 w Kulturforum Görlitzer Synagoge. Koncert rozpocznie się utworem zainspirowanym aktualną sytuacją na Ukrainie i napisanym specjalnie dla orkiestry przez ukraińskiego kompozytora Vasily’ego Ratmansky’ego: „the emperor” (Cesarz). Dzieło porusza tematy takie jak dyktatura, propaganda i niewyobrażalna inwazja Putina na Ukrainę. Tym utworem, który premierowo zabrzmi w trakcie sobotniego koncertu, orkiestra pragnie wyrazić swój sprzeciw wobec trwającej wojny w Ukrainie.

Organizatorem spotkania jest stowarzyszenie Meetingpoit Memory Messiaen.

źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.

print

Zobacz także: