„Stare odmiany drzew owocowych źródłem bioróżnorodności” warsztaty w Gozdaninie

26.08.2019r.
Drukuj

W sobotę 24 sierpnia w Gozdaninie odbyły się warsztaty pn. „Myśl globalnie, Działaj lokalnie – promocja i ochrona bioróżnorodności” podczas, których przeprowadzono zajęcia teoretyczne i praktyczne na temat starych odmian drzew owocowych.

Warsztaty przeprowadziła Pani dr Ewelina Gudarowska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, która w zrozumiały dla wszystkich sposób przedstawiła temat ochrony i promocji nasadzeń starych odmian drzew owocowych. Po prelekcji prowadząca przedstawiła jak prawidłowo sadzić, przycinać i okulizować drzewa owocowe, następnie przystąpiono do nasadzeń. Uczestnicy warsztatów posadzili ponad 100 starych odmian drzew owocowych. Aby rozpropagować to co dobre, dla przedstawicieli sąsiednich sołectw, lokalnych stowarzyszeń i samorządów przygotowano dodatkową pulę drzew, które zostaną posadzone jako zaczątek nowych nasadzeń w miejscu ich działania.

W przerwach uczestnicy mogli spróbować regionalnych dań i napojów przygotowanych przez mieszkańców Gozdanina. Wiedza zdobyta podczas tego wydarzenia będzie szczególnie przydatna dla rolników i miłośników zieleni.

Projekt „Myśl globalnie, Działaj lokalnie – promocja i ochrona bioróżnorodności” zrealizowany został dzięki Programowi „Dolnośląskie Małe Granty” współfinansowanemu ze środków Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

 

print

Zobacz także: