Nasze projekty turystyczne na targach we Wrocławiu

03.03.2020r.
Drukuj

W miniony weekend od 28 lutego do 1 marca we Wrocławiu odbyły się 12. Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego na których swoje stoiska miały dwa nasze projekty – Przygoda z Nysą oraz Witka-Smeda.

Po raz kolejny na Stadionie Wrocław pojawiło się ponad 200 wystawców z całego świata, min. organizacje turystyczne, biura podróży, parki rozrywki oraz poszczególne kraje, regiony i miasta.

Swoje stoiska miały również dwa projekty, polsko-niemiecki „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko – niemieckiego – etap V” oraz polsko-czeski „Witka-Smeda – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-czeskiego – etap I”, w których Gmina Zgorzelec jest partnerem wiodącym.

Połączone stoiska były jednymi z bardziej zauważalnych, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem starszych jak i młodszych turystów. Odwiedzający nasz punkt mogli zapoznać się z turystycznym potencjałem terenu trójstyku granic, spróbować drobnych przekąsek, wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, a także zrobić sobie zdjęcie w dmuchanym pontonie. Na stoiskach były również dostępne materiały informacyjna-promocyjne oraz mapy.

W ciągu trzech dni targów stoiska obsługiwali przedstawiciele wszystkich partnerów:

Przygoda z Nysą – Gmina Zgorzelec, Miasto Zgorzelec, Powiat Görlitz, Tajemnicza Kraina Turisede, Powiat, Żarski, Gmina Żary, Gmina Pieńsk oraz Nadleśnictwo Lipinki, Senckenberg Museum fur Naturkunde Goerlitz, Stadt Görlitz – Görlitzer Sammlungen für Geschichte und Kultur

Witka-Smeda – Gmina Zgorzelec, Miasto Zawidów, Gmina Sulików, Obec Černousy

Targi turystyczne we Wrocławiu to jedno z największych wydarzeń targowych w Polsce. Podczas imprezy stoiska wystawowe odwiedzili turyści indywidualni, przewodnicy, rodziny z dziećmi oraz wszyscy, którzy szukają inspiracji na wypoczynek oraz inną formę spędzania wolnego czasu.

Projekt finansowany jest w ramach programu współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu współpracy Interreg V-A Republika Czeska-Polska

 

print

Zobacz także: