Nauka pierwszej pomocy w Trójcy

05.07.2021r.
Drukuj

W niedzielę 4 lipca na stadionie sportowym w Trójcy został zorganizowane ćwiczenia pn.: „Nauka pierwszej pomocy przez zabawę”. Organizatorem było OSP KSRG Trójca

W programie uczestniczyły Młodzieżowe Drużyny  Pożarnicze z OSP Trójcy, OSP Gronowa oraz OSP Sławnikowic. Podczas ćwiczeń dzieci nauczyły się  jak zadbać o bezpieczeństwo własne, ocenić stan poszkodowanego, prawidło wezwać pomoc, wykonać prawidłowo pozycję boczną, ocenić podstawowe parametry życiowe, wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, użyć defibrylatora AED, właściwie postępować przy zadławieniu, zaopatrywać złamania, zwichnięcia, skręcenia, zranienia, krwotoki, postępować w wybranych stanach nagłych.

W ten sposób dzieci z młodzieżowych drużyn zdobył nowe kompetencje, nauczyły się prawidłowych zachowań i skutecznego działania w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach. Takie wakacyjne szkolenie może zaowocować w przyszłości tym, że dzieci będą umiały odpowiednio zachować się podczas niebezpiecznej sytuacji. A zdobyta wiedza, opanowanie i dobre nawyki mogą sprawić, że zostaną prawdziwymi „superbohaterami” ratując komuś życie.

Zapamiętajmy numer alarmowy to: 112

Zrealizowano przy współudziale środków pochodzących ze Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu w ramach zadania publicznego pn. ,,Dzień otwarty OSP nauka pierwszej pomocy przez zabawę”

print

Zobacz także: