Nie czekaj, zaszczep się przeciw COVID-19!

15.01.2021r.
Drukuj

Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień (m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny). Proces szczepień – zgodnie z programem – będzie realizowany etapami.

Jak zapisać się na szczepienie?

Zapisać się na szczepienie możemy:

– bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego,

– w punktach szczepień,

– zadzwonić na specjalnie uruchomioną infolinię Narodowego Programu Szczepień (tel. 989 lub 22 62 62 989);

–  przez Internetowe Konto Pacjenta.

Po zarejestrowaniu się na szczepienie pacjent otrzyma e-skierowanie. Sam proces umówienia na szczepienie będzie oparty o centralny system e-rejestracji. Co ważne, podczas umawiania się na szczepienie nie trzeba posiadać numeru e-skierowania. Wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych. System automatycznie zweryfikuje ważność e-skierowania.

 

Gdzie wykonuje się szczepienia?

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, szczepienia będą realizowane m.in. w:

– placówkach podstawowej opieki zdrowotnej,

– innych stacjonarnych placówkach medycznych,

– mobilnych zespołach szczepiących,

-centrach szczepiennych w szpitalach rezerwowych

Resort Zdrowia dodaje, że punkt szczepień przeciw COVID-19 powinien zostać otworzony w każdej gminie. Lista placówek, które będą wykonywały szczepienia w ramach narodowego programu szczepień, ma zostać opublikowana na stronach gov.pl

 

Gdzie wykonuje się szczepienia?

Pacjent, po zgłoszeniu się do wyznaczonego punktu szczepień, zostanie zbadany przez lekarza. Specjalista przeprowadzi z pacjentem wywiad na temat stanu jego zdrowia. Pacjent wy-pełni też ankietę. Szczegóły badania zostaną wpisane do dokumentacji medycznej. Jeśli lekarz uzna, że nie ma żadnych przeciw-wskazań, to pacjent zostanie zaszczepiony. Po szczepieniu będzie musiał odczekać 15-30 minut, by upewnić się, że nie wystąpiła żadna gwałtowna reakcja organizmu.

 

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w grupie pierwszej, szczepienia rozpoczną się od osób powyżej 75. roku życia. Przypomniał, że do grupy pierwszej zostali przesunięci nauczyciele. Zgodnie z podaną, przez Ministerstwo Zdrowia, mapą z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju podajemy zarejestrowane punkty szczepień w naszym powiecie. Należy podkreślić, że lista będzie na bieżąco aktualizowana.

 

Pacjent umawiany od razu na dwie wizyty

Pacjent po dokonaniu rezerwacji otrzyma SMS o terminie i miejscu szczepienia. Zostanie wysłanie także przypomnienie o szczepieniu na dzień przed planowaną wizytą. Warto wiedzieć, że pacjent od razu umawia się na dwie wizyty, w celu przyjęcia pierwszej i drugiej dawki szczepionki. O dacie drugiego terminu przyjęcia szczepionki także za pośrednictwem SMS-a poinformuje placówka, w której wykonywane będzie szczepienie. Pacjent otrzyma zaświadczenie o szczepieniu, a informacja o przyjętej szczepionce zostanie umieszczona w e-karcie szczepień.

 

Sprawdź gdzie jest Twój punkt szczepień

Artur Tokarczyk NZOZ ARTMED – Żarska Wieś 53/1 – tel. 75 771 85 25

Artur Tokarczyk NZOZ ARTMED – Zgorzelec ul. Wyspiańskiego 35a – tel. 75 77 17 460

FAMILIA S.C. ALLY NOSIRU DANESI, NZOZ Pieńska, ul. Hutnicza 29 – tel. 75 778 63 44

MEDICA S.C. NZOZ – Zgorzelec, ul. Warszawska 30 – tel. 757757211 / 507187138 / 753000061

Poradnia lekarza POZ Zgorzelec – Zgorzelec, ul. Broniewskiego 27 – tel. 571 334 663

Poradnia lekarza POZ Zgorzelec – Zgorzelec, ul. Reymonta 1 – tel. 571 334 661

Poradnia lekarza POZ Zgorzelec – Zgorzelec, ul. Lubańska 11/12 – tel. 75 772 29 00

Poradnia lekarza POZ Zgorzelec – Zgorzelec, ul. Warszawska – tel. 75 775 74 34

Zakład Leczniczy „EURO-MED” NZOZ Zgorzelec, ul. Reymonta 1 – tel. 75 775 84 32 / 75 775 79 64

Samodzielny PZOZ w Bogatyni – Bogatynia  ul. Fabryczna – tel. 75 77 32 424 / 666 147 508

Poradnia lekarza POZ Zgorzelec – Zawidów, ul. Skłodowskiej – Curie 6 – tel. 571 334 628 

Poradnia lekarza POZ Zgorzelec – Czerwona Woda, ul. 5 Grudnia 4 – tel. 757 780 292 / 757 780 292

DOWÓZ NA SZCZEPIENIE

print

Zobacz także: