Nieodpłatna pomoc prawna tylko zdalnie

04.11.2020r.
Drukuj

Od środy 4 listopada punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz mediacji i punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, funkcjonujące na terenie powiatu zgorzeleckiego, działać będą zdalnie.

Komunikat Starosty Zgorzeleckiego:

Szanowni Państwo,

w związku z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa, a co za tym idzie, z coraz trudniejszą sytuacją epidemiologiczną w całym kraju, działając na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.) informuję, że od dnia 4 listopada 2020 r. punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz mediacji i punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, funkcjonujące na terenie powiatu zgorzeleckiego, działać będą zdalnie.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywać się będzie przy pomocy środków porozumiewania się na odległość, po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty. Zgłoszeń prosimy dokonywać telefonicznie pod numerem: 75 77 61 561 w. 2, poprzez stronę internetową https://np.ms.gov.pl/zapisy lub wysyłając na adres mailowy Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu: boi@powiat.zgorzelec.pl, wniosek o udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej lub poradnictwa obywatelskiego. Wniosek do pobrania TUTAJ. Po dokonaniu zgłoszenia adwokat lub radca prawny kontaktował się z Państwem w wyznaczonym terminie, wykorzystując wskazane dane kontaktowe.

Świadczenie pomocy prawnej w sposób zdalny odbywać się będzie do odwołania, zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.

Szczegółowych informacji, dotyczących funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji udziela koordynator powiatowy pod numerem telefonu: +48 605 455 515.

źródło Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

print

Zobacz także: