Noc Świętojańska – Johannisnacht 2019 w Łagowie

27.06.2019r.
Drukuj

Tegoroczną Noc Świętojańską obchodziliśmy w Łagowie. Przypominaliśmy sobie i podtrzymywaliśmy tradycje obchodów świętojańskich.

Podczas imprezy swój program artystyczny zaprezentowały dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca LUSATIA z Osieka Łużyckiego, Zespół Pieśni i Tańca Kwiatowianki z Żarskiej Wsi, Zespół Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa, chór Mannergesangsverein 1845 Rothenburg z Niemiec oraz Ania i Mateusz Buczek. Ponadto spotkanie uświetniły nam pokazy taneczne grupy Inna Show Cheerleaders Zgorzelec.

Jak zawsze nie zabrakło konkursów zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, na których można było wykonać konkursowe wianki i obrazki. W trakcie występów szukaliśmy także ukrytych kwiatów paproci. Każdy mógł spróbować swoich sił w dojeniu krowy czy ujeżdżaniu byka. Z najmłodszymi uczestnikami bawili się animatorzy agencji Tik Tak.

Stowarzyszenia działające na terenie gminy Zgorzelec zaprezentowały się ze swoimi wyrobami gastronomicznymi i rękodzielniczymi.

Na koniec z hipnotyzującym spektaklem wystąpił przed nami Teatr Ognia. Dziękujemy za współudział w imprezie, zapraszamy za rok.

 

Impreza, jako projekt pod nazwą „Noc Świętojańska – tradycje ludowe na pograniczu polsko-niemieckim” została współfinansowana z Funduszu Małych projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022 oraz ze środków z budżetu państwa.

print

Zobacz także: