Nowa infrastruktura turystyczna

17.02.2021r.
Drukuj

W ciągu najbliższych miesięcy powstanie 8 nowych wiat na terenie Gminy Zgorzelec. Właśnie została podpisana umowa na realizację zadania.

We wtorek 16 lutego br. została podpisana umowa na wykonanie zadania pn. „Wykonanie obiektów infrastruktury turystycznej w ramach projektu pn. „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko – niemieckiego – etap V”. Wykonawcą zadania będzie Konsorcjum Firm: Lider –Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa „ROBERTO” Robert Droszcz Partner – ZOBUD Rafał Nowosza. Zadanie zostanie zrealizowane na przełomie II i III kw. 2021 r.

Już latem mieszkańcy pogranicza polsko – niemieckiego będą mogli cieszyć się nową infrastrukturą zlokalizowaną przy gminnych szlakach turystycznych w 8 miejscowościach. W Ręczynie i Kostrzynie powstaną wiaty o wymiarach 4×7 m, natomiast w Sławnikowicach, Jędrzychowicach, Przesieczanach, Trójcy, Gronowie oraz Żarskiej Wsi powstaną wiaty o wymiarach 7×5 m. Wiaty wyposażone będą w ławostoły, tablice obiektowe, kosze na śmieci oraz parkingi dla rowerów.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszy Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014 – 2020.

print

Zobacz także: