Nowa świetlica w Gozdaninie – zakończono prace budowlane

19.11.2019r.
Drukuj

Już nie długo mieszkańcy Gozdanina będą mogli korzystać z bardzo długo wyczekiwanej świetlicy. Wykonawca  – Zakład Ogólnobudowlany Stefan Chmielecki z Pieńska – zakończył już prace budowlane. Do tej pory mieszkańcom Gozdanina za świetlicę służyło pomieszczenie w malutkim budynku, gdzie nawet nie sposób było się spotkać. Teraz będą mieli do dyspozycji piękny, nowoczesny budynek z salą spotkań, siłownią, szatnią z prysznicami a także kuchnią. Pomyślano też o ochronie środowiska i na dachu świetlicy znalazły się panele fotowoltaiczne.

Na ten moment świetlica nie będzie jeszcze wyposażona w niezbędne sprzęty, ale i o tym pomyślano – w ramach Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 Gmina Zgorzelec złożyła wniosek na funkcjonowanie i wyposażenie nowo powstałej świetlicy. Zamysłem jest aktywnie działający Klub Seniora, który skupi osoby starsze z terenu naszej gminy. Odbywać się tam będą regularne spotkania celem organizacji czasu wolnego i integracji osób starszych w celu niwelowania wykluczenia społecznego i osamotnienia.

 

Operacja pn. „Budowa świetlicy wiejskiej w Gozdaninie”  mająca na celu bezpośredni rozwój infrastruktury kulturalnej poprzez budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Gozdanin współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich jako operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

print

Zobacz także: