Nowe boisko w Pokrzywniku

16.04.2021r.
Drukuj

Zakończono budowę miniboiska do koszykówki i siłowni zewnętrznej w Pokrzywniku realizowanej w ramach projektu pn. „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko – niemieckiego – etap V“.

Nowa infrastruktura została wybudowana nieopodal ścieżki rowerowej biegnącej z Łagowa do Pokrzywnika. Dzięki takie-mu przedsięwzięciu atrakcyjność turystyczna Gminy znacząco wzrosła. Stworzenie nowego miejsca rekreacji z całą pewnością będzie dla mieszkańców Gminy motywacją do wzrostu aktywno-ści fizycznej na świeżym powietrzu.

W ramach inwestycji wybudowano:

Mini boisko do koszykówki z zestawem Gęsia szyja o wymiarach 8 x 10 m oraz siłownię zewnętrzną w skład, której wchodzi: orbitrek, masażer, wyciąg górny, prasa nożna, kosz na śmieci 3-szt, ławka z oparciem 2 – szt.

Wartość inwestycji wyniosła 70 995,93 zł brutto z czego 85 % pochodzi ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Polska – Saksonia 2014- 2020.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

print

Zobacz także: