Noworoczne spotkanie emerytów ZNP

16.01.2020r.
Drukuj

W obecności władz samorządowych po raz 29 odbyło się noworoczne spotkanie emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W środę 15 stycznia w Pałacu w Łagowie odbyło się noworoczne spotkanie emerytów ZNP w Gminie Zgorzelec. Podczas spotkania swoimi występami śpiewno-tanecznymi uświetniły dzieci z Publicznego Przedszkola „Krasnoludki” w Jędrzychowicach. Po występie dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami i upominkami.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych Zastępca Wójta Gminy Zgorzelec Marek Wolanin, Przewodnicząca Komisji Oświaty Joanna Krawczak, Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Barbara Mędrek-Rutowicz oraz Przewodnicząca Oddziału Gminnego ZNP Janina Słabicka. W tym dniu nie zabrakło również dyrektorów gminnych placówek oświatowych.  

Spotkanie odbyło się po raz 29, służy przede wszystkim podtrzymywaniu kontaktu z nauczycielami i pracownikami oświaty, którzy odeszli już na emeryturę oraz jest wyrazem pamięci i szacunku za ich pracę na rzecz wychowania i kształcenia mieszkańców Gminy Zgorzelec. W imieniu Wójta Gminy Zgorzelec Zastępca Wójta Marek Wolanin życzył w tym dniu wszystkim zgromadzonym wszelkiej pomyślności i dobrobytu a przede wszystkim zdrowia.

Po zakończeniu przemówień wzniesiono toast za zdrowie i pomyślność wszystkich emerytowanych nauczycieli oraz przystąpiono do wspólnego posiłku.

print

Zobacz także: