Noworoczne spotkanie emerytów ZNP

30.05.2018r.
Drukuj

W środę 10 stycznia 2018 roku w Pałacu w Łagowie po raz 27 odbyło się noworoczne spotkanie emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego. Na tą uroczystość dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jerzmankach przygotowały niepowtarzalne przedstawienie a zgromadzona publiczność po zakończonym występie nagrodziła dzieci gromkimi brawami.

 

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych w osobach: Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Zastępca Wójta Gminy Zgorzelec Marek Wolanin, Sekretarz Gminy Zgorzelec Anna Demuth-Majda, Przewodnicząca ZNP Janina Słabicka, Przewodnicząca Komisji Oświaty Monika Jarmuszkiewicz, Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Małgorzata Dzięcielska oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Bogumiła Hamielec. W tym dniu nie zabrakło również Dyrektorów gminnych szkół.

 

Spotkanie odbywa się co roku, służy przede wszystkim podtrzymywaniu kontaktu z emerytowanymi nauczycielami oraz jest wyrazem pamięci i szacunku dla ich wytężonej pracy na rzecz wychowania i kształcenia mieszkańców gminy Zgorzelec. Piotr Machaj życzył w tym dniu wszystkim zgromadzonym wszelkiej pomyślności i dobrobytu a przede wszystkim zdrowia.

 

Po zakończeniu przemówień wzniesiono toast za zdrowie i pomyślność wszystkich emerytowanych nauczycieli oraz przystąpiono do wspólnego posiłku, po którym zawrzało od rozmów.

print

Zobacz także: