Nowy park logistyczny w Gminie Zgorzelec

10.02.2023r.
Drukuj

Wójt Gminy Zgorzelec – Piotr Machaj informuje, iż 9 lutego br. udało się po wielu latach wypracować i podpisać wspólne porozumienie drogowe z Inwestorem, stanowiące rozwiązanie komunikacyjne dla przyszłego parku logistycznego w Jędrzychowicach.

Grupa PHN i Hillwood pod koniec zeszłego roku podpisały umowę o wspólne przedsięwzięcie „joint venture” w sprawie realizacji inwestycji w Gminie Zgorzelec. Planowany kompleks logistyczny docelowo będzie liczył około 220 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i uzupełniającej powierzchni biurowej. Inwestycja będzie realizowana na działkach o powierzchni ok. 45 ha, znajdujących się na terenie Gminy i Miasta Zgorzelec.

Park będzie wyróżniał się doskonałą lokalizacją – tuż przy zjeździe z autostrady A4, dwa kilometry od granicy polsko-niemieckiej. W celu skomunikowania planowanej inwestycji, Inwestor planuje wybudować drogę gminną klasy Z, która połączy drogę wojewódzką nr 351 z drogą krajową nr 30 poprzez skrzyżowanie typu rondo. Przedmiotowe rondo stanie się jednocześnie skrzyżowaniem dla zjazdu z autostrady A4, który poprawi bezpieczeństwo dla włączających się do ruchu pojazdów.

Od kilku lat Grupa PHN konsekwentnie prowadzi działalność w sektorze logistycznym. Podpisanie porozumienia drogowego to ważny etap procesu inwestycyjnego, przybliżający nas do rozpoczęcia realizacji projektu magazynowego w Zgorzelcu. Dzięki porozumieniu zostanie zrealizowany układ drogowy, usprawniający komunikację w rejonie gminy. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli poinformować o kolejnych etapach realizacji tej inwestycji. Liczymy na to, że przyszli najemcy docenią atrakcyjną lokalizację i potencjał tego projektu – podkreśla Piotr Przednowek, Członek Zarządu ds. Rozwoju PHN.

– Dolny Śląsk jest jednym z najważniejszych rynków logistycznym w Polsce i rok do roku odnotowuje wysokie zainteresowanie wśród najemców. Zgorzelec dzięki doskonałej lokalizacji, tuż przy granicy Niemieckiej to doskonałe miejsce do rozwoju biznesu dla naszych klientów. Dodatkowym atutem lokalizacji naszego centrum magazynowego jest bliskość autostrady A4. Przebudowa drogi dojazdowej zapewni sprawny dojazd do parku a także poprawi bezpieczeństwo. Budując nasze obiekty dbamy także o otoczenie – w ramach przebudowy powstaną chodniki, przystanki autobusowe a także ścieżki rowerowe – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska

– Bezpieczne skrzyżowanie będące pierwszym zjazdem od strony Niemiec, powinno stanowić priorytet na skalę województwa dolnośląskiego. Teren powiatu zgorzeleckiego stał się bardzo atrakcyjny pod względem lokalizacji magazynów, co generuje wzmożony ruch samochodów ciężarowych, a tym samym prowadzi do zatoru komunikacyjnego. Planowana inwestycja magazynowa wraz z przebudową układu komunikacyjnego pozwoli na płynne włączenie się pojazdów z autostrady A4 do drogi nr 30. W ostatnich latach właśnie to miejsce przyniosło najwięcej wypadków śmiertelnych w powiecie zgorzeleckim, dlatego tak ważna jest dla mnie nie tylko inwestycja, ale przede wszystkim tak wyczekiwane rozwiązanie drogowe sprzyjające wszystkim uczestnikom ruchu – oświadczył Piotr Machaj, Wójt Gminy Zgorzelec.

Hillwood

Hillwood to globalny deweloper nieruchomości komercyjnych z 30-letnim doświadczeniem w Europie i Ameryce Północnej. W Polsce od 5 lat buduje nowoczesne centra logistyczne i przemysłowe, zarówno w formule BTS (szytych na miarę), jak i na wynajem. Swoją działalność skupia na głównych rynkach magazynowych (Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław, Górny Śląsk), ale inwestuje także w nowych, perspektywicznych lokalizacjach (np. Częstochowa, Kutno, Świebodzin).

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem
i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 150 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

print

Zobacz także: