Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy w JRG Zgorzelec

12.01.2022r.
Drukuj

18 stycznia br. do służby w podziale bojowym JRG Zgorzelec został włączony nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA, zabudowany przez firmę MotoTruck, na podwoziu marki MAN. Oficjalna uroczystość przekazania 20 nowych samochodów, zakupionych z końcem roku 2021 dla dolnośląskich komend powiatowych i miejskich, miała miejsce w dniu 17 stycznia 2022 r. w Ko-mendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.
Dokumenty i kluczyki do zgorzeleckiego samochodu z rąk Zastępcy Komendanta Głównego PSP nadbryg. Adama Koniecznego i Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Marka Kamińskiego odebrał Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu, mł. bryg. Artur Czułajewski. Następnie Komendant Wojewódzki wraz z Komendantem Powiatowym wręczyli zgorzeleckim samorządowcom, w tym Wójtowi Piotrowi Machajowi pamiątkowe tabliczki, w ramach podziękowania za zapewnienie niezbędnego wkładu finansowego na zakup pojazdu. W uroczystości przekazania udział wziął Wójt Piotr Machaj oraz samorządowcy z terenu powiatu zgorzeleckiego. Nowy samochód zastąpi, będący od 18 lat w podziale bojowym, samochód ratowniczo-gaśniczy marki Star-Man.
Koszt zakupu pojazdu to kwota ponad 1 mln zł, a ponad 10% wkładu własnego na jego zakup zapewniły zgorzeleckie samorządy:
Powiat zgorzelecki – 15 tys. zł
Gmina Zgorzelec – 40 tys. zł
Miasto Zgorzelec – 40 tys. zł
Gmina Sulików – 20 tys. zł
GiM Węgliniec – 10 tys. zł
PGE – 10 tys. zł

print

Zobacz także: