Nowy sprzęt dla OSP Radomierzyce

18.10.2022r.
Drukuj

W imieniu strażaków-ratowników z jednostki KSRG Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomierzycach,  pragniemy serdecznie podziękować Wójtowi Gminy Zgorzelec i Radzie Gminy Zgorzelec za udzielone wsparcie finansowe przeznaczonego na zakupu środków ochrony indywidualnej strażaków oraz za pomoc prawno-księgową przy aplikowaniu o środki u Darczyńców.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarne KSRG Radomierzyce pozyskała wsparcie od: Gminy Zgorzelec, Fundacji KGHM Polska Miedź, Fundacji PGE, WFOŚiGW z siedzibą we Wrocławiu oraz P.P.H.U. ROLFARM SP. Z O.O. z/s. w Osieku Łużyckim, Fundacji Orlen, Miasta Zgorzelec, Krajowego System Ratowniczo-Gaśniczego.

Pozyskane środki w łącznej wysokości: 98.988,00 zł umożliwiły zakup środków ochrony indywidualnej strazaków: ubrań specjalnych i hełmów oraz złożenie zamówienia na poszerzenie wyposażenia o sprzęt ratownictwa: torba medyczna PSR-1, parawan, narzędzia hydrauliczne.

Podniesienie zdolności bojowej jednostki to niezwykle oczekiwane i ważne  działanie nie tylko dla strażaków, ale dla całej społeczności Gminy Zgorzelec.

OSP  KSRG Radomierzyce  jest jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej, która prowadzi, na terenie całego powiatu, działania ratowniczo-gaśnicze nieprzerwalnie od 1946 r. Jednostka specjalizuje się w ratownictwie wodnym, a jej praca i osiągnięcia zasługują na duże uznanie.

W imieniu Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomierzycach składamy na ręce Darczyńców serdeczne podziękowania za przydzielone środki. Dziękujemy w imieniu całej społeczności strażackiej.

Prezes Zarządu OSP w Radomierzycach Sławomir Myśliwiec                                                                  

print

Zobacz także: