Obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

12.11.2019r.
Drukuj

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach odzyskała niepodległość.

Obchody rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny, w kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Zgorzelcu. Po mszy przed pomnikiem Orła Piastowskiego na Cmentarzu Żołnierzy II Armii WP odbyły się uroczystości patriotyczna upamiętniająca 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W imieniu Wójta Gminy Zgorzelec kwiaty pod pomnikiem złożyła Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Marta Kamińska oraz Przewodnicząca Rady Gminy Zgorzelec Anna Rakoczy.

Kolejnym punktem obchodów było Wielkie Śpiewanie Pieśni Patriotycznych w PGE Turów Arena z udziałem Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu oraz Zgorzeleckiej Szkoły Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego. 

Organizatorami obchodów byli Burmistrz Miasta Zgorzelca, Starosta Zgorzelecki oraz Dziekan Dekanatu Zgorzeleckiego.

 

print

Zobacz także: