Obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

02.11.2023r.
Drukuj

Burmistrz Miasta Zgorzelec, Starosta Zgorzelecki oraz Dziekan Dekanatu Zgorzelec zapraszają w sobotę, 11 listopada, na obchody Narodowego Święta Niepodległości.

105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości rozpocznie #biało-czerwony biegz grupą parkrun Park Nadnyski. Ceniących sobie aktywność zachęcamy do uczczenia Święta Niepodległości na sportowo: marszem, truchtem bądź biegiem – w dowolny sposób. Start o godzinie 9:00 w Parku Nadnyskim (zejście za amfiteatrem miejskim). Udział w biegu jest bezpłatny.

O godzinie 12:00, w kościele pw. Św. Bonifacego (ul. Emilii Plater 9) zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny.
Po mszy, na godzinę 13:00 przed pomnikiem MILLENIUM zaplanowano uroczystość patriotyczną upamiętniającą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godzinie 17:00 zapraszamy na tradycyjne Wielkie Śpiewanie Pieśni Patriotycznych w hali PGE Turów Arena.

Koncert będzie miał uroczysty charakter i wyjątkową oprawę: zaśpiewa Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu z towarzyszeniem Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego pod dyrekcją Dominika Lewickiego. Chór przygotowała Anna Gruszczyńska. Aranżacje pieśni patriotycznych przygotowali Joanna i Dominik Lewiccy.

Jak zwykle, formuła koncertu zakłada aktywny udział publiczności, która razem z muzykami śpiewa i współtworzy tę uroczystość. Śpiewajmy razem!

Serdecznie zapraszamy!

Współorganizatorami wydarzenia są: Burmistrz Miasta Zgorzelec, Starosta Zgorzelecki, Dziekan Dekanatu Zgorzelec, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu oraz Centrum Sportowo Rekreacyjne w Zgorzelcu.

11 listopada 2023r., godzina 17:00, hala PGE Turów Arena, ul. Lubańska 9A | Wstęp wolny.

print

Zobacz także: