Obchody 77. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

02.08.2021r.
Drukuj

1 sierpnia br. obchodziliśmy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

O godzinie 16.50 przy krzyżu Armii Krajowej obok kościoła św. Bonifacego w Zgorzelcu odbyła się uroczystość upamiętniająca 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, której organizatorem był  Zarząd Obwodu Światowego Związku Żołnierzy AK.  W imieniu Wójta Gminy Zgorzelec kwiaty złożył Zastępca Wójta Marek Wolanin. W obchodach uczestniczyli przedstawiciel władz samorządowych oraz przedstawiciele organizacji społecznych.

O godzinie 17:00 w miejscowościach gminnych można było usłyszeć dźwięk syren upamiętniające to wydarzenie. Pod remizą w Sławnikowicach zebrała się jednostka MDP oraz OSP by uczcić bohaterów Armii Krajowej Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy wioski oraz zaproszeni goście Pani Sekretarz Gminy Anna Demuth-Majda oraz Radna i Sołtys Karolina Mańkut-Słomka, a także grupa motocyklowa przy dźwiękach syreny i ryku silników oddali honory walczącym za wolność Powstańcom.

Strażacy przygotowali poczęstunek i biesiadowali przy dźwiękach muzyki pieśni Armii Krajowej. Tego dnia atrakcją była przejażdżka na motocyklu oraz malowanie buziek.

Nowa prezes OSP Sławnikowice Ewa Florjanowicz-Majda bardzo pragnie podziękować wszystkim osobą którzy wsparli organizacje spotkania.

print

Zobacz także: