Obchody 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

01.09.2020r.
Drukuj

1 września br. pod Pomnikiem Orła Piastowskiego na Cmentarzu II Armii Wojska Polskiego w Zgorzelcu odbyły się  obchody 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Na zaproszenie Burmistrza Miasta Zgorzelec Rafała Gronicza w uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, przedstawiciele związków i organizacji kombatanckich, duchowieństwa, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele związków, stowarzyszeń i harcerze.

Z uwagi na alerty pogodowe oraz obecnie obowiązujące wymogi zachowania rygorów sanitarnych związanych z pandemią COVID-19, obchody ograniczone zostały do złożenia wieńców i wiązanek pod pomnikiem.

 

 

 

 

print

Zobacz także: