Obchody 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

01.09.2021r.
Drukuj

W środę 1 września br. obchodziliśmy 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Uroczyste obchody odbyły się pod Pomnikiem Orła Piastowskiego na Cmentarzu II Armii Wojska Polskiego w Zgorzelcu.

Wójt Piotr Machaj wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Zgorzelec Anną Rakoczy uczcili pamięć ofiar II Wojny Światowej składając kwiaty pod Pomnikiem Orła.

W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele związków i organizacji kombatanckich, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, przedstawiciele Straży Pożarnej, Policji, Wojska i Straży Granicznej, przedstawiciele związków i stowarzyszeń oraz zgorzeleckie duchowieństwo.

Uroczystość uświetniła obecność kompanii reprezentacyjnej 23. Śląskiego Pułku Artylerii oraz Zakładowa Orkiestra Dęta PGE GiEK S.A. Oddział KWB Turów

Następnie odczytany został Apel Pamięci, który zakończyła salwa kompanii honorowej 23. Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca. Po salwie orkiestra górnicza odegrała tradycyjną „Rotę”. Uroczystość zakończyła się złożeniem pod Pomnikiem Orła wieńców i kwiatów przez wszystkie obecne delegacje.

print

Zobacz także: